Beer

Máte 18 alebo viac rokov?

Tieto sekcie sú určené iba pre návštevníkov starších ako 18 rokov. Prosíme potvrďte svoj vek.

Táto webová stránka používa súbory cookies. Viac informácií nájdete v dokumente Ochrana osobných údajov.

© 2018 Banskobystrický pivovar - Všetky právy vyhradené
Novinky

Dostupnosť piva Urpiner sa v obchodných sieťach Billa a Lidl v roku 2021 výrazne obmedzí.

22.03.2021
Dostupnosť piva Urpiner sa v obchodných sieťach Billa a Lidl v roku 2021 výrazne obmedzí.

Vážení priatelia a fanúšikovia výnimočného slovenského piva Urpiner!

Mnohí sa na nás obraciate s otázkou, prečo si v predajniach obchodných sietí  Lidl, Billa a už skôr aj Kaufland nemôžete kúpiť svoje obľúbené pivo Urpiner, prípadne ho tam nájdete len vo veľmi obmedzenom sortimente.

Pivo Urpiner varíme pre Vás  len z tých najkvalitnejších slovenských surovín a ctíme si tradičné výrobné postupy, pri ktorých naše pivo dozrieva aj 50 dní v ležiackych tankoch. Nepoužívame žiadne konzervanty, stabilizátory či umelé sladidlá. Pestujeme si vlastný chmeľ a vyrábame prvotriedny jačmenný slad, ktorý je zapísaný v Registri chránených zemepisných označení pôvodu EÚ.

Napriek všetkým nepriaznivým okolnostiam a neľahkej dobe, ktorú teraz všetci prežívame, Vás chceme ubezpečiť, že naša spoločnosť Banskobystrický pivovar, a.s.  nezľavuje zo svojich zásad a nárokov na kvalitu surovín a poctivosť výrobného procesu. Sľubujeme Vám, že z tejto nastúpenej cesty nikdy nezídeme a v kvalite žiadne kompromisy robiť nebudeme.

Zároveň však musíme reagovať na neustále rastúce náklady vyplývajúce z aktuálnej ekonomickej situácie a legislatívy (napr. základných surovín, obalov, pohonných hmôt, energií, ako aj ceny práce v súvislosti s novými legislatívnymi úpravami a s tým súvisiacimi štátnymi poplatkami a odvodmi). Tiež musíme zdôrazniť, že len za posledných 5 rokov vzrástli celkové náklady na výrobu nášho piva o viac ako 30 %.

Výsledkom je nutná minimálna zmena nákupných cien (navýšenie približne o 1 až 2 centy za jednotlivý výrobok), ktorú však niektoré zahraničné obchodné reťazce s predajňami na území Slovenskej republiky nie sú ochotné akceptovať.  Naše oprávnené požiadavky nerešpektujú a  požadujú ďalšiu a ďalšiu zľavu z nákupnej ceny inak s nami nebudú spolupracovať!

Preto Vám s ľútosťou musíme oznámiť, že dostupnosť nášho piva Urpiner sa  v obchodnej sieti Billa v roku 2021 výrazne obmedzí a v sieti Lidl ho už v druhej polovici roka 2021 nenájdete. V týchto obchodných reťazcoch sme napriek našej veľkej snahe a náročnom vyjednávaní nedospeli k spoločnej zhode, rovnako ako pred niekoľkými rokmi v Kauflande.

Túto situáciu môžete zvrátiť už len Vy, fanúšikovia piva Urpiner, ak sa na dostupnosť Vášho obľúbeného piva budete dopytovať priamo v  centrálach obchodných  reťazcov J. Potom môžete sami zhodnotiť, či Vášmu obchodu na požiadavkách a preferenciách Vás, jeho zákazníkov, záleží a prihliada na ne!

Je paradoxné, že kvalitu nášho piva Urpiner už objavili v zahraničí, kde neustále rastie dopyt po našich produktoch, a kde dokážu oceniť statočnú a poctivú prácu slovenských rúk.

Na záver vyjadrujeme nádej, že Vy, verní fanúšikovia piva Urpiner, si cestu k svojmu milovanému pivu nájdete a zachováte nám svoju priazeň. Pivo Urpiner si budete môcť v roku 2021 aj naďalej zakúpiť v predajniach obchodných reťazcov TESCO, COOP, CBA, METRO, TERNO, FRESH, YEME, OTESY a ďalších, s ktorými spoločnosť Banskobystrický pivovar, a.s. uzatvorila vzájomne korektné zmluvy o dodávke svojich výrobkov.

Oznam

Spoločnosť Banskobystrický pivovar ako aj celá verejnosť vníma, že aktuálna situácia ohľadom šírenia koronavírusu a choroby COVID-19 sa stáva čoraz vážnejšou a nikto z nás by ju nemal brať na ľahkú váhu či podceňovať. V súvislosti so zatvorením prakticky všetkých prevádzok v segmente HoReCa (hotely, reštaurácie, kaviarne, puby...), došlo u nás k poklesu objednávok a odbytu sudového piva, čo si vyžiadalo dočasné zníženie výroby sudového piva. Dopyt po ostatných obaloch ako sú plechovky a fľaše v tomto čase zostáva nezmenený alebo dokonca mierne narastá.

V tejto chvíli sa naplno ukazuje, ako je životne dôležitá podpora výroby slovenských produktov a potravín zvlášť.
Preto by som chcel vyzvať všetkých ľudí na Slovensku, aby nakupovali slovenské produkty, obchodné reťazce, aby v maximálnej možnej miere predávali slovenské potraviny a podporili tak zvýšenie potravinovej bezpečnosti Slovenska. Spoločne tak pomôžeme našim slovenským podnikom a firmám, ktoré budú v mnohých prípadoch zápasiť s existenčnými problémami.

Všetkých fanúšikov výnimočného slovenského piva URPINER chceme ubezpečiť, že zásobovanie obchodov našimi výrobkami je v tejto chvíli plynulé a nášho piva máme dostatok.
V záujme ochrany zdravia našich zamestnancov ako aj našich obchodných partnerov a zákazníkov aj my prijímame Preventívne opatrenia proti šíreniu nového koronavírusu. Preto sme sa rozhodli znížiť počty pracovníkov priamo na pracovisku tak, aby bolo možné zachovať plynulú výrobu a dodávky piva Urpiner do obchodných sietí na Slovensku. Každý, kto môže, zostáva pracovať doma v režime Home office, alebo čerpá dovolenku, prípadne inú formu pracovného voľna.

V súčasnosti prežívame mimoriadne náročné obdobie, ktoré preverí pripravenosť všetkých nás vysporiadať sa so situáciou, ktorá sa nedala vopred predvídať. Chceme všetkých ubezpečiť, že naša spoločnosť vyvinie maximálne úsilie, aby sme aj my svojimi krokmi prispeli k celospoločenskému zvládnutiu tejto nebezpečnej pandémie.

Pokračovať na stránku