Beer

Máte 18 alebo viac rokov?

Tieto sekcie sú určené iba pre návštevníkov starších ako 18 rokov. Prosíme potvrďte svoj vek.

Táto webová stránka používa súbory cookies. Viac informácií nájdete v dokumente Ochrana osobných údajov.

© 2018 Banskobystrický pivovar - Všetky právy vyhradené
Novinky

Majitelia Banskobystrického pivovaru s ocenením Krištáľové krídlo

10.02.2020
Majitelia Banskobystrického pivovaru s ocenením Krištáľové krídlo

Branislav Cvik a Ľubomír Vančo, ktorí sa pred trinástimi rokmi zaslúžili o znovuzrodenie Banskobystrického pivovaru a značky URPINER získali ocenenie  Krištáľové krídlo za rok 2019 v kategórii hospodárstvo. „Toto ocenenie nie je výsledkom nás dvoch, ale všetkých zamestnancov a všetkých, ktorí dávajú nášmu pivu srdce a dušu. Naše pivo je vyrábané z tých najkvalitnejších slovenských produktov a bez pridaných konzervačných látok či stabilizátorov,“ povedal pri slávnostnom oceňovaní v bratislavskom SND Branislav Cvik.

Porota už pri nominácii ocenila úspešný príbeh záchrany tradičného pivovaru bez zahraničného kapitálu. So značkou URPINER sa spája tiež jeden z najväčších úspechov v histórii slovenského pivovarníctva – „Zlatá európska pivná hviezda“. Banskobystrický pivovar získal doposiaľ viac ako 35 ocenení v prevažne medzinárodných degustačných súťažiach ako sú EURÓPSKA PIVNÁ HVIEZDA, PIVO ČESKEJ REPUBLIKY alebo ČESKÁ PIVNÁ HVIEZDA. Pivo Urpiner je tiež držiteľom prestížnej ZNAČKY KVALITY GOLD SK, ktorá je udeľovaná výnimočný slovenským produktom.

Krištáľové krídlo je ocenenie osobností na Slovensku, ktoré dosiahli mimoriadnu odbornosť a úspech vo svojom odvetví. Hlavným poslaním tohto ocenenia je objavovanie a vyzdvihnutie jedinečných ľudí a ich profesionálnych výkonov, ktoré si zaslúžia najväčšiu úctu.

Trinásť slovenských osobností hospodárskej, vedeckej, kultúrnej, športovej a spoločenskej sféry získalo v nedeľu večer (9. 2.) ocenenie Krištáľové krídlo za rok 2019.