Beer

Máte 18 alebo viac rokov?

Tieto sekcie sú určené iba pre návštevníkov starších ako 18 rokov. Prosíme potvrďte svoj vek.

Táto webová stránka používa súbory cookies. Viac informácií nájdete v dokumente Ochrana osobných údajov.

© 2018 Banskobystrický pivovar - Všetky právy vyhradené
Novinky

URPÍN 89 - slobodné pivo

30.05.2019
URPÍN 89 - slobodné pivo

Urpiner 89! – Slobodné pivo (bez kompromisov)

Banskobystrický pivovar vstupuje do tohtoročnej letnej sezóny s výnimočnou pivnou inováciou. Novinka Urpín 89! je pripomienkou významného výročia Nežnej revolúcie a zároveň reakciou na históriu novodobého pivovaru pod vrchom Urpín. Výsledkom tohto spojenia je pivná delikatesa, ktorá určite osloví všetky generácie.

Urpín 89! je svetlé výčapné pivo (10°) s obsahom alkoholu 4,0%. Nová limitovaná edícia piva je pripravená podľa pôvodnej receptúry Pivovaru Urpín starej viac ako 30 rokov. Ide o pivo plzenského typu vyrobené klasickou technológiou z bystrickej vody, jačmenného sladu z Levíc a slovenského chmeľu. Sladovú a jemne chmeľovú vyváženú plnú chuť harmonicky dopĺňa príjemná horkosť a stredná až silná rezkosť. Snehobiela pena a zlatistá farba piva vyzdvihujú celkový dojem tohto výnimočného piva. 

Tradičný charakter nového piva príjemne prekvapí atraktívnym a netradičným dizajnom plechoviek a ostatných POSM materiálov.

Podpredseda spoločnosti Banskobystrický pivovar, a.s., Ľubomír Vančo pripomína: „Naša spoločnosť dlhodobo spolupracuje na rôznych kultúrnych, športových aj spoločenských projektoch. Posledným významným počinom je spolupráca na najnovšom filme Amnestie“, „ktorý na pozadí  veľkých spoločenských zmien, rozpadu komunizmu a vytvorenia demokratického Československa vykresľuje dramatický epický príbeh.  Film chce pútavým žánrovým rozprávaním dôstojne reflektovať našu históriu a širšie poukázať na špecifiká, ktoré neskôr viedli k rozdeleniu republiky. Havlove amnestie boli veľkou skúškou demokracie a ich kontroverznosť dodnes pretrváva v obidvoch štátoch. Idea širokých amnestií a druhej šance, ktorú priniesol Havel, má dôležité miesto v našej histórii“, hovorí režisér filmu Maroš Hečko.

Predseda predstavenstva Banskobystrického pivovaru Branislav Cvik pokračuje: „Banskobystrický pivovar kladie dôraz na vysokú kvalitu a nezameniteľnú chuť svojho piva Urpiner. Tieto parametre sú dosiahnuté použitím tých najkvalitnejších surovín a tradičných receptúr varenia bez urýchľovacích procesov a chemických úprav. Na prahu výročia „Nežnej revolúcie“ prichádzame s pivnou inováciou, ktorá je spomienkou na pivnú tradíciu a najlepšie časy predrevolučného pivovaru Urpín. Nová pivná delikatesa Urpín 89! je spojením tradície a súčasných trendov. Unikátna historická chuť a kvalita  je obohatená o nové moderné postupy a aktuálne chuťové požiadavky na výrobu piva. Veríme, že touto novinkou potešíme všetkých pivných nadšencov a podporíme ešte viac výnimočnosť pív z produkcie nášho Pivovaru Urpiner“.

Pivo Urpín 89! bude dostupné v čapovanej verzii a v 0,5l plechovkách. Nostalgickú spomienku doplní netradičné grafické spracovanie plechoviek vo forme komiksu, so spomienkou na historické udalosti Nežnej revolúcie a Amnestií. Autorom je uznávaný výtvarník Jozef Gertli Danglár, ktorý sa zároveň podieľa aj na grafike filmu Amnestie. Na štyroch motívoch plechoviek sa objavia základné  symboly revolúcie aj filmu (víťazné Véčko, štrnganie kľúčmi, Karel Kryl, väzeň či dozorca). Plechovky tak plnia aj „zberateľskú“ funkciu.